علت خراب شدن CPU گوشی

یکی از مهم ترین قطعات گوشی CPU است این قطعه در دستگاه های لپ تاپ،تپلت،انواع گوشی های هوشمند وجود دارد این قطعه روی برد گوشی وجود دارد بنابراین اگر کوچیک ترین مشکلی و خرابی در این قطعه ایجاد شود کارکرد گوشی را مختل میکند و باعث خراب شدن cpu گوشی موبایل شما میشود ، ما در مقاله وبسایت موبو98 با دلایل و علائم خرابی آن آشنا میکنیم.

شما با توجه به علائم زیر می توانید متوجه خرابی سی پی یو گوشی خود شوید.

هنگ کردن ناگهانی گوشی موبایل

یکی از علائم خراب شدن cpu هنگ کردن موبایل است شما در این حالت می توانید گوشی خود را خاموش کنید وطنم ایران را به تعمیرکاران متخصص بسپارید لازم به ذکر است که عوامل مختلفی می تواند باعث هنگ کردن گوشی موبایل شود ولی می تواند یکی از علائم خرابی سی پی یو هنگ کردن موبایل باشد.

بیشتر بخوانید: تعویض هارد گوشی موبایل

خاموشی موبایل به صورت دائم

یکی از علائم خراب شدن cpu گوشی موبایل خاموش شدن همیشگی موبایل است که به صورت ناگهانی گوشی خاموش میشود و دیگر روشن نمیشود لازم به ذکر است که این مشکل بیشتر در گوشی های سری A سامسونگ است.

خاموش و روشن شدن خود به خود گوشی یا همان ریستارت شدن گوشی موبایل

علت خراب شدن CPU گوشی

یکی دیگر از علائم خرابی سی پی یو خاموش و روشن شدن خود به خود گوشی است البته دلایل دیگری مثل خرابی باتری هم می تواند باعث خاموش و روشن شدن گوشی شود بنابراین می توان گفت تنها دلیل این مشکل خرابی سیپیو است در این حالت شما می توانید به مرکز تعمیرات موبایل برای حل مشکل مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: راه حل و علت کند شارژ شدن گوشی

گیر کردن گوشی درحین روشن شدن روی لوگوی برند سازنده

یکی دیگر از دلایلی که نشان دهنده خراب شدن cpu گوشی موبایل است گیر کردن گوشی روی لوگوی شرکت سازنده آن است.

صفحه فروشگاه قطعات : خرید برد گوشی موبایل ، باتری اصلی گوشی موبایل ، باتری اصلی گوشی سامسونگ ، باتری اصلی گوشی ایفون

دلایلی که باعث خراب شدن cpu گوشی موبایل می شود چیست؟

ضربه خوردن گوشی ضربه خوردن گوشی باعث می شود پایه های سی پی یو cpu از روی برد گوشی چنده شود و این مسئله میتواند عملکرد گوشی شما را مختل کند برای جلوگیری از این مشکل می توانید از قاب های محافظ گوشی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: دلایل خرابی دکمه پاور گوشی شیائومی

نوسان برق باعث خرابی و خاموش شدن گوشی موبایل و خراب شدن cpu گوشی موبایل

یکی دیگر از دلایل خراب شدن cpu گوشی موبایل میتواند استفاده از شارژر های بی کیفیت باشد بنابراین در انتخاب شارژر اصلی و با کیفیت دقت کنید.

باتری اصلی گوشی هواوی

نفوذ مایعات داخل گوشی موبایل

دلایل خراب شدن CPU گوشی موبایل

همان طور که میدانید مایعات به راحتی می‌توانند راه نفوذ خود را به گوشی پیدا کنند و باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی می شود یکی از این مشکلات می تواند سوختن سی پی یو باشد بنابراین یکی از دلایل خرابی سی پی یو گوشی نفوذ مایعات به داخل گوشی باشد بنابراین برای جلوگیری از این مشکل گوشی خود را دور از مایعات نگه دارید.

بیشتر بخوانید: حل مشکل خاموشی گوشی پوکو ام 3 (Poco M3) شیائومی

نصب بازی های سنگین روی گوشی و درنتیجه خراب شدن cpu گوشی موبایل

همانطور که گفته شد یکی از دلایل سوختن سی پی یو داغ شدن آن است لازم به ذکر است که نصب و استفاده از بازی های سنگین روی گوشی می تواند باعث داغ شدن گوشی شود و در نتیجه سوختن سی پی یو را به دنبال داشته باشد بنابراین هنگام بازی کردن با گوشی توجه داشته باشید که بیش از حد از آن استفاده نکنید و مانع داغ شدن گوشی خود شوید.

بیشتر بخوانید: تعمیر گوشی آب خورده در هنگام افتادن موبایل در آب

داغ شدن بیش از حد گوشی موبایل

دلایل داغ شدن بی از حد گوشی موبایل
داغ شدن ناگهانی گوشی موبایل

سی پی یو گوشی یکی از قطعات موبایل است که نسبت به گرما حساسیت بالایی دارد بنابراین از داغ شدن گوشی خود جلوگیری کنید برای مثال هنگام شارژ شدن گوشی از آن استفاده نکنید زیرا باعث داغ شدن آن میشود و یا حتی گوشی را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button