رفع مشکل خاموش شدن گوشی پوکو x3

گوشی های شیائومی در سال های گذشته در بین افراد محبوبیت زیادی پیدا کرده است و شاهد پیشرفت و ارتقاء گوشی های شیائومی به صورت مدل به مدل می باشیم، همچنین شیائومی سری پوکو x3 را در سه مدل پوکو x3 pro ، پوکو x3 GT ، پوکو x3 NFC تولید و عرضه کرده و از طراحی و سخت افزار فوق العاده ایی نیر بهرمند میباشند و در ایران نیز فروش و استقبال زیادی از این سه مدل نیز بسیار زیاد بوده است، اما این سه مدل گوشی شیائومی خرابی‌هایی نیز داشته اند که منشاء این خرابی و مشکلات سخت افزاری از ساختار اولیه گوشی می باشد و توسط استفاده نادرست کاربر نمی باشد، همچنین طبق گزارشاتی که به ما اعلام شده است خیلی از کاربران با مشکل خاموش شدن گوشی پوکو x3 مواجه شده‌اند و برای تعمیر و رفع مشکل خاموشی به نمایندگی شیائومی اصفهان مراجعه کردند و مشکل به صورت کامل برطرف شده است همچنین ما طبق تجربه تعمیراتی قصد داریم که در این مقاله از وب سایت موبو98 به مشکل خاموش شدن گوشی poco x3 شیائومی به صورت کامل و تجربی بپردازیم و علت و راهکارهای کارآمدی را بیان کنیم.

راه حل های تست شده رفع مشکل خاموشی پوکو x3

علت خاموش روشن شدن گوشی شیائومی پوکو x3

ابتدا گوشی را ریستارت کنید.

در اولین مرحله باید گوشی را خاموش و روشن کنید، اکثر افراد عمل ریستارت را انجام دادند برای ریستارت کردن دکمه پاور را به مدت چندین ثانیه فشار دهید تا گوشی عکس العمل از خود نشان دهد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی شیائومی اهواز

مشکل خاموشی poco x3 gt

ریست فورس یا همان ریست اجباری انجام دهید‌.

اگر مرحله قبل انجام داده اید و با فشار دادن دکمه پاور گوشی روشن نشد باید به صورت اجباری گوشی را ریست کنید، می بایست برای انجام ریست اجباری به صورت همزمان دکمه پاور و دکمه ولوم پایین را ۱۰ ثانیه فشار دهید و زمانی که گوشی لرزش داشت دکمه ها را رها کنید تا گوشی روشن شود، در این مرحله گوشی فقط خاموش و روشن میشود و هیچ اطلاعاتی از شما به مشکل نمی‌خورد و اگر مشکل نرم افزاری باشد حل میشود.

بیشتر بخوانید: حل مشکل خاموشی poco m3

چک کردن عملکرد صحیح دکمه پاور و ولوم برای رفع مشکل خاموش شدن گوشی پوکو x3

در این مرحله می بایست دکمه های پاور و ولوم را بررسی کنیم زیرا دلایلی همچون رطوبت دیدن گوشی ضربه و فشار وارد شده به گوشی باعث میشود که گوشی شیائومی پوکو poco x3 شیائومی شما خاموش شود و اگر اتصالی بین مسیر این دکمه وجود داشته باشد در عملکرد آن نیز تداخل ایجاد میکند برای اینکار می بایست چندین مرتبه به صورت متوالی دکمه را فشار دهید تا از حالت صحیح عملکرد مطلع شوید.

همچنین در نظر داشته باشید که این دکمه وظیفه اثرانگشت را دارد و باید از نظر ظاهر دکمه بررسی شود زیرا هرگونه شکستگی یا لب پریدگی در آن باعث می شود که در مسیر اختلال ایجاد شود و اتصالی کوتاه انجام شود همچنین طبق تجربه مراجعه های زیادی را در این مورد به مرکز تعمیرات موبایل اصفهان خود داشته ایم که با مشکل خاموش شدن گوشی پوکو x3 شیائومی بودند و گوشی ایکس تری شیائومی هنگ کرده است و یا روی لوگو شیائومی ریست می شد و گوشی پوکو x3 ایکس تری روشن نمیشد همچنین با بررسی کردن گوشی متوجه شدیم که دکمه پاور خراب می باشد و باعث اتصالی در مسیر شده و در نتیجه با تعویض این قطعه مشکل خاموش شدن گوشی پوکوx3 رفع شده است.

بیشتر بخوانید: تعویض گلس ال سی دی شیائومی

علت خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو x3 پرو

باتری را جدا کرده و مجدا وصل کنید.

توجه داشته باشید که جدا کردن باتری poco x3 برای رفع مشکل خاموش شدن گوشی پوکو x3 نیازمند تخصص تعمیراتی می باشد و برای این کار بهتر است توسط یک تعمیرکار با تجربه و مورد اعتماد بسپارید تا گوشی را باز کرده و باتری گوشی را جدا کرده و تست ولتاژ باتری گرفته شود همچنین توجه داشته باشید که ولتاژ باتری باید ۳.۶ آمپر باشد در صورتی که زیر ۳/۶ آمپر باشد باتری باید شوک داده شود و مجدداً تست شود.

بیشتر بخوانید: حل مشکل خاموشی ردمی 9t شیائومی

رفع مشکل خاموش شدن گوشی poco x3

سی پی یو poco x3 pro

گوشی را ریست فکتوری کنید.

خیلی از مراکز تعمیراتی روش بازنشانی کارخانه یا همان ریست فکتوری را برای رفع مشکل خاموش شدن گوشی پوکو x3 پیشنهاد می‌دهند اما نظر ما این است اگر اطلاعات گوشی شما برایتان مهم است این روش را امتحان نکنید زیرا اگر مشکل از فایل موجود نباشد اطلاعات شما به صورت کامل و همیشگی حذف خواهد شد ؛ توجه داشته باشید به علت اینکه مشکل خاموشی پوکو در تمامی مدل ها شایع است و طبق تجربه مشکل با ریست فکتوری و یا بازنشانی کارخانه حل نشده و فقط اطلاعات گوشی پاک میشوند را به شما پیشنهاد نمیکنیم زیرا بعد از ریست فکتوری اطلاعات به هیچ عنوان بازیابی نمی شود.

بیشتر بخوانید: قفل شدن اکانت شیائومی

علت روشن نشدن گوشی شیائومی پوکو x3

گوشی را فلش سیستمی کنید. (فلش با باکس نرم افزاری)

در این روش نیز مجددا اگر اطلاعات برایتان مهم نیست اقدام به این کار کنید چرا اگر بعد از فلش کامپیوتری مشکل خاموشی پوکو ایکس تری حل نشد دیگر به هیچ عنوان اطلاعات شما برگشت داده نمی شود برای این کار به هیچ عنوان خودتان اقدام نکنید و کار فلش کردن گوشی را به یک نرم افزار کار حرفه‌ای بسپارید زیرا اگر گوشی فایل اشتباه بگیرد هارد گوشی بریک می‌شود و دیگر گوشی خاموش شده است زیرا هارد گوشی که فایل اشتباه بخورد بازگشت دادن هارد خاموش شده نیز کار ساده ای نیست.

بیشتر بخوانید: آموزش حذف اکانت شیائومی

حل مشکل خاموشی poco x3 pro

آخرین راه حل تست شده رفع مشکل خاموش شدن گوشی پوکو x3

در بیشتر مواقع گوشی شیائومی پوکو x3 بدون دلیل و علائمی و به صورت کاملا ناگهانی خاموش شده است طبق تجربه تعمیراتی ما مشکل از CPU دستگاه شما می باشد همچنین توجه داشته باشید که تشخیص و حل تمامی خاموشی های گوشی های موبایل طبق تجربه چند ساله یک تعمیرکار می باشد، عیب یابی و رفع مشکل باید تخصصی و تجربی انجام شود.

در مرکز موبوسرویس به دلیل حجم زیاد گوشی های تعمیری در مدل های متفاوت برند شیائومی و مخصوصاً گوشی پوکو x3 شیائومی همچنین عیب یابی و رفع مشکل با به کارگیری تجربه تعمیرکاران ما به صورت فوری انجام می‌شود همچنین شما عزیزان میتوانید گوش شیائومی poco x3 پوکو خود را به صورت حضوری به آدرس پایین سایت و یا به صورت ارسال پست، تعمیرات گوشی شیائومی را به مجموعه تعمیراتی ما بسپارید و همچنین توجه داشته باشید در بحث تعمیراتی اگر برد گوشی موبایل توسط تعمیرکار غیر مجرب دستکاری شود عیب یابی و تعمیر آن به مراتب سخت‌تر خواهد شد.

مرکز تعمیرات موبایل ما با تجربه چند ساله آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در بحث تعمیرات موبایل شیائومی اصفهان می باشد، همچنین نماد اعتماد الکترونیکی تعمیرگاه در پایین سایت قابل رویت است.

ریبال cpu poco x3 pro

به علت فروش بسیار زیاد گوشی های شیائومی و رشد کردن برند شیائومی در تولیدات گوشی موبایل هرساله تعداد بسیار زیادی از گوشی های شیائومی به فروش میرسد، در کشور ما نیز فروش بسیار زیادی از گوشی های این برند به فروش میرسد همچنین خرابی گوشی های این برند نیز به نسبت زیاد و زیاد تر میشود؛ مشکلات پیش امده در گوشی های موبایل شیائومی اغلب سخت افزاری و نیاز به ریبال cpu poco x3 pro دارند اما مشکلات نرم افزاری نیر در گوشی شیائومی هم وجود دارد.

تعمیراتی “ریبال CPU” یک فرآیند است که در آن واحد پردازشی اصلی یا CPU (Central Processing Unit) یک گوشی موبایل یا دستگاه دیگر تعمیر و بهینه‌سازی می‌شود. این عمل باعث می‌شود تا عملکرد دستگاه بهبود یابد و مشکلاتی که ممکن است به دلیل نوسانات دما، استفاده بلند مدت یا مشکلات فنی به وجود آمده باشند، برطرف شوند.

در فرآیند ریبال CPU Poco X3، معمولاً مراحل زیر انجام می‌شوند:

۱. تست و بررسی: ابتدا عیب‌یابی دقیقی برروی CPU و سیستم‌های وابسته به آن صورت می‌گیرد. این تست‌ها ممکن است شامل بررسی کارکرد عادی، اجرای بنچمارک‌ها، تشخیص دما و سرعت کارکرد باشد.

۲. تعویض ماده حرارتی: ممکن است تعویض پسته حرارتی (Heat Sink) و ماده حرارتی (Thermal Paste) انجام شود تا دمای CPU بهینه‌تر کنترل شود و از افت عملکرد در نتیجه گرمای بیش از حد جلوگیری شود.

۳. بررسی و تعمیر قطعات مرتبط: قطعات مرتبط با CPU مانند مدارهای تغذیه و واحدهای مختلف ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشند تا به کارایی بهتری دست یابند.

۴. به‌روزرسانی نرم‌افزاری: در بعضی موارد، به‌روزرسانی نرم‌افزاری (فریمور یا Firmware) CPU می‌تواند به بهبود کارایی و پایداری سیستم کمک کند.

۵. تست مجدد: پس از انجام تعمیرات و بهینه‌سازی‌های لازم، دستگاه مجدداً تست می‌شود تا اطمینان حاصل شود که مشکلات حل شده‌اند و عملکرد بهبود یافته است.

اگر گوشی موبایل شما با مشکلاتی همچون افت سرعت، افزایش دما، کندی در اجرای برنامه‌ها یا تاخیر در پاسخ‌دهی مواجه است، تعمیراتی “ریبال CPU Poco x3 pro” ممکن است به عنوان یک راه حل مؤثر مطرح شود تا دستگاه به بهترین حالت خود بازگردد. توصیه می‌شود که حتما توسط فرد متخصص و مجرب و حرفه‌ای انجام شود همچنین در نظر داشته باید که مجوعه تعمیراتی ما خدمات ریبال سی پی یو گوشی شیائومی را با ضمانت تعمیراتی و با بهترین کیفیت انجام میدهد.

‫19 دیدگاه ها

 1. سلام من گوشیم POCO X3 Pro هست . 2 ساعت پیش داشتم با گوشی کار میکردم و سالم و بسیارعالی گوشی کار میکرد. گوشیو گذاشتم کنار و بعد از نیم ساعت گوشیو که برداشتم دیدم روشن نمیشه . هرکاری هم که فکرشو بکنید انجام دادم ولی نمیشد. مشکل از شارژ هم نبوده چون 60 درصد شارژ داشته . خیلی میترسم که سوخته باشه یا مشکل جدی برای اطلاعاتم پیش بیاد خواهش میکنم راهنمایی کنید بگید چیکار باید بکنم

  1. باسلام وقت بخیر گوشی باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود. گوشی های شیائومی پوکو x3 و x3pro و x3gt مشکلات شایع سخت افزاری نیز دارند. ادرس تعمیرگاه ما در پایین سایت وجود دارد همپنین برای مشاوره رایگان میتوانید با شماره پایین سایت تماس حاصل فرمایید.

   1. سلام گوشیم نه خاموش میشه نه روشن میشه چیکارش کنم گه گاهی هم روشن میشه ولی بازم همین جوری میشه

    1. سلام گوشی شما مشکل سخت افزاری داره و باید به ادرس تعمیرگاه ما در پایین صفحه تشریف بیارید تا رفع مشکل کنیم.

  2. سلامم گوشی منم همین مشکل براش پیش اومده و خیلی نگران اطلاعاتم هستم.می خواستم بدونم حل شد مشکلتون

 2. سلام من یک گوشی شیاعمی پکو X3پرو دارم بعد نمی‌دونم چرا خود به خود خاموش روشن میشه بعد حافظه پور نیست یعنی چه

  1. سلام حالت خاموش و روشن خودکار گوشی شما فعال است و با غیرفعال کردن این مشکل حل خواهد شد.

 3. سلام
  گوشی من poco x3 pro هستش که از دو سه ساعت پیش یهو کاملا بی دلیل خاموش شد و حالا هم صفحه مدام خاموش و روشن می شه ولی خود گوشی روشن نمیشه. باید چیکار کنم خیلی نگران اطلاعاتم هستم.

 4. سلام گوشی من poco x3 pro هستش از ۲_۳ روز پیش که گوشی از دستم افتاد همین امروز داشت عالی کار میکرد یهو اینطور شد ۳ ماه پیش هم اینطور شد ولی خودش درست شد

  1. سلام مشکل cpu داره گوشیتون و باید بررسی و تعمیر بشه. ماییل بودید میتونید بصورت حضوری و یا ارسال گوشی به آدرس پایین سایت تعمیر گوشیتون رو به ما بسپارید.

 5. سلام و خسته نباشید
  آیا امکان داره بعد از ریبالx3pro) cpuدسته دوم ) مشکل خاموشی گوشی برطرف بشه یا دوباره اتفاق میوفته ؟
  .

 6. سلام این قیمت RAM و CPU باهمه؟
  cpu و RAM رو میتونید بفرستید شهرستان؟ قیمتش رو لطف میکنید بگید؟

 7. سلام خسته نباشی گوشی منم روشن خاموش میشد. بردم تعمیرکار دادم. گفت cpuباید عوض بشه. دادم عوض کرد ولی خیلی داغ میکنه. ایا واقعا cpu تعویض کرده. من تهران هستم. ممنون میشم؟

 8. سلام بنده گوشی را تحویل دو تعمیر کار داده ام گوشی بنده یه بار شب قبلش خاموش شد و روی لوگوی پوکو میموند و ری استارت میشد و شب بعدش دیگ همون اتفاق افتاد و روشن نشد دو جا بردم ریبال و سی پیو رو عوض کردن درست نشد امکان داره فلش سیستمی بشه کرد گوشیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button