دلایل زود خالی شدن باتری هواوی

یکی از مشکلاتی ک افراد مختلف با آن رو به رو هستند زود خالی شدن باتری هواوی است که بنا به دلایل مختلف به وجود میاید اما یکی از دلایل مهم آن طرز استفاده از گوشی هواوی خود و همچنین شارژ کردن آن است ما در این مقاله از وب سایت تعمیرات موبایل موبوسرویس به دلایل به وجود آمدن این مشکل می پردازیم پس اگر شما هم با مشکل دلایل زود خالی شدن باتری هواوی مواجه شده اید میتوانید با ما همراه باشید.

استفاده از چند برنامه به صورت همزمان

یکی از دلایلی که باعث زود خالی شدن گوشی هواوی میشود استفاده از چندین برنامه به صورت همزمان است حتی ارسال اعلان ها هم میتواند روز زود خالی شدن باتری گوشی تاثیر گذار باشد زیرا هم باعث روشن شدن صفحه و هم لرزش گوشی میشود در این وضعیت شما میتوانید برنامه هایی که استفاده نمیکنید را حذف کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل اصفهان

حذف برنامه هایی که باعث زود خالی شدن باتری گوشی هواوی میشود

بعضی از برنامه باعث میشوند باتری گوشی سریعتر خالی شود در نتیجه شما میتوانید در صورتی که به انها نیاز ندارید آنها را حذف کنید و اگر به آنها نیاز دارید اعلان های آن را خاموش کنید.

تغییر در تنظیمات نمایشگر و حل مشکل دلایل زود خالی شدن باتری هواوی

تنظیمات نمایشگر در بعصی حالت ها باعث به وجود امدن مشکل زود خالی شدن باتری گوشی هواوی میشود در این وضعیت روشنایی صفحه نمایش گوشی خود را پاین بیاورید و همچنین مدت زمان خاموش شدن صفحه نمایش گوشی را کاهش دهید زیرا صفحه نمایش شما بی دلیل روشن نمی ماند.

دلایل زود خالی شدن باتری هواوی

خاموش کردن WiFi و GPS و پلوتوث

درصورتی که به وای فای یا جی پی اس و یا پلوتوث نیاز ندارید میتوانید آنها را خاموش کنید زیرا روشن بود آن ها باعث زود خالی شدن باتری گوشی هواوی شما میشود.

بسته برنامه های فعال در پس زمینه

برخی از برنامه ها حتی بعد از بسته شدن در پس زمینه اجرا میشوند شما میتوانید برای حل شدن مشکل دلایل زود خالی شدن باتری هواوی آن هارا ببندید.

استفاده از شارژر های اصلی

همان طور که میدانید استفاده از شارژر های تقلبی و بی کیفیت در مدت طولانی میتواند مشکلات زیادی به وجود بیاورد که یکی از این مشکلات زود خالی شدن باتری گوشی هواوی است بنابراین همیشه از شارژر اصلی گوشی خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تعویض گلس ال سی دی موبایل

به روز رسانی برنامه ها و گوشی

به روز رسانی کردن برنامه ها و همچنین سیستم میتواند روی زود خالی شدن باتری گوشی هواوی تاثیر مثبت داشته باشد بنابراین گوشی خود را با آخرین نسخه موجود برورسانی کنید و برنامه هایی را هم که نیاز به بروزرسانی دارد را به روز رسانی کنید.

فعال کردن حالت ذخیره انرژی

فعال کردن این حالت میتواند تمامی خدمات غیر ضروری گوشی را غیر فعال کند و از زود خالی شدن باتری گوشی هواوی شما جلوگیری کند.

دوباره راه اندازی و شارژ کردن گوشی دلایل زود خالی شدن باتری هواوی

راه اندازی مجدد گوشی یا ریاستارت آن باعث میشود تمامی فعالیت های گوشی از نو شروع شود و همچنین افزایش عمر باتری هواوی را به دنبال دارد بنابراین شما میتوانید از این راهکار هم استفاده کنید.

دلایل زود خالی شدن باتری هواوی

تعویض باتری

در بعضی مواقع عمر باتری تمام شده و شما باید آن را تعویض کنید در این حالت باید به موبوسرویس مراجعه کنید تا با قطعات اورجینال و گارانتی دار مشکل شما را برطرف کنند.

رعایت نکات مهم در شارژ کردن گوشی هواوی و دلایل زود خالی شدن باتری هواوی

■ همیشه از شارژر اصلی گوشی خود استفاده کنید.
■ سعی کنید گوشی خود را موقع خواب شارژ نکنید در طولانی مدت باعث کاهش عمر باتری گوشی میشود.
■ هنگام شارژ اصلا از گوشی خود استفاده نکنید زیرا روی سلامت باتری گوشی تاثیر منفی میگذارد.
■ نگذارید گوشی تا ۰ درصد برسد و بعد آن را به شارژر متصل کنید زیرا منجر به کاهش باتری گوشی میشود.
■ گوشی خود را زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button