سوختن ال سی دی موبایل

یکی از مهم ترین قطعات گوشی ال سی دی آن است که به دلایل مختلف دچار آسیب می شود و کار کرد گوشی را مختل می کند از آن جهت مهم است که صفحه نمایش گوشی محسوب می شود و کارکرده بالایی دارد بنابراین کوچکترین ضربه یا آسیب می تواند مشکلات بزرگی در کارکرد گوشی به وجود بیاورد همچنین ما در این مقاله از وبسایت موبو98 شما را با نشانه های خرابی و سوختن ال سی دی موبایل سامسونگ، شیائومی، اپل، آشنا می کنیم و همچنین دلایل این آسیب ها را بیان می کنیم و راهکارهایی را برای مواظبت از آن به شما پیشنهاد می کنیم.

سوختن ال سی دی موبایل و نشانه های خرابی

شما می‌توانید در این مقاله با ما همراه باشید تا متوجه علت خرابی و سوختن ال سی دی گوشی خود شوید.
عدم روشن شدن صفحه نمایش می توان گفت یکی از نشانه های خرابی و سوختن ال سی دی روشن نشدن صفحه نمایش میباشد البته باید توجه داشته باشید که دلایل دیگر هم می‌تواند باعث روشن نشدن صفحه نمایش شود مثل عدم عملکرد آی سی شارژ آی سی پاور باتری ها و غیره میباشد همچنین شما عزیزان اگر طبق موارد گفته شده در قسمت پایین عمل کردید و نتیجه ایی حاصل نشد میتوانید به مرکز تعمیرات موبایل اصفهان جهت رفع عیب به ما مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: تعویض ال سی دی گوشی شیائومی

خطوط رنگی روی صفحه نمایش گوشی و سوختن ال سی دی موبایل

نشانه سوختن ال سی دی موبایل

یکی از عواملی که نشان دهنده خراب شدن تاچ ال سی دی و سوختن آن است به وجود آمدن خطوط رنگ روی صفحه نمایش است که تنها راهکار ان تعویض ال سی دی است.

بیشتر بخوانید: علت زرد شدن یا سفید شدن یا بنفش شدن ال سی دی گوشی موبایل

سیاه شدن صفحه نمایش یا سیاه شدن بخشی از صفحه نمایش

یکی دیگر از عواملی که نشان دهنده خرابی ال سی دی است که متاسفانه در این حالت نمایشگر سوخته است و نمی‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد و در این وضعیت هم تنها راهکار تعویض ال سی دی موبایل اصفهان بصورت کامل است.

عدم عملکرد تاچ گوشی یکی از مهمترین نشانه های خرابی و سوختن ال سی دی درست عمل نکردن تاچ گوشی است که در این حالت تنها راهکار تعویض تاچ ال سی دی است البته لازم به ذکر است که در بعضی مواقع عدم عملکرد درسته یا تاخیر در عملکرد ال سی دی میتواند بخاطر باگ های نرم افزاری گوشی باشد ک در این حالت پیشنهاد ما به شما ریست فکتوری کردن گوشی هست.

تغییر رنگ صفحه نمایش گوشی این اتفاق بیشتر در اثر ضربه وارد شدن به ال سی دی به وجود می آید صفحه گوشی شما به دلیل وارد شدن ضربه به رنگ بنفش در می آید و در این حالت هم تنها راهکار تعویض تاچ ال سی دی است.

ایجاد ترک و شکستگی روی صفحه نمایش در این حالت اختلال در عملکرد السیدی بستگی به شدت و نوع آسیب وارد شده به ال سی دی دارد.

بیشتر بخوانید: دلایل زود خالی شدن باتری هواوی

سوختن ال سی دی گوشی موبایل
شکستن، سیاه شدن، رنگی شدن صفحه نمایش

راهکارهایی برای جلوگیری و مواظبت از آسیب دیدن ال سی دی گوشی

استفاده از گارد محافظ گوشی یکی از بهترین لوازمی که می تواند به شما را در محافظت از ال سی دی کمک کند گارد محافظ گوشی است اگر گوش شما از ارتفاع زیاد بیفتد میتواند از آن محافظت کند.
عدم استفاده از گوشی با دست خیس بعضی مواقع استفاده کردن از گوشی با دستان خیس یا حتی ضدعفونی کردن گوشی با الکل می تواند عملکرد ال سی دی شما را دچار اختلال کند زیرا مایعات می توانند به راحتی داخل گوشی نفوذ کنند بنابراین در کار کردن با گوشی خود دقت کنید و مانع نفوذ مستقیم آب به داخل گوشی شوید.
استفاده از گلس محافظ ال سی دی گلس نیز می تواند از صفحه نمایش گوشی شما مواظبت کند و مانع از ایجاد خط و خش روی ال سی دی شود در این حالت پیشنهاد ما به شما استفاده از گلس محافظ شیشه‌ای است.

بیشتر بخوانید: حل مشکل خاموشی ردمی 9t شیائومی (Redmi 9t)

برخی از دلایل خراب شدن و سوختن ال سی دی موبایل

وارد شدن ضربه به گوشی

یکی از رایج ترین دلایلی که باعث خراب شدن ال سی دی گوشی میشود ضربه وارد شدن به ال سی دی یا افتادن گوشی از ارتفاع است که منجر ب خرابی و در نهایت تعویض ال سی دی میشود.

صفحه فروشگاه قطعات: خرید برد گوشی موبایل ، باتری اصلی گوشی موبایل ، باتری اصلی گوشی سامسونگ

وارد شدن فشار به گوشی

همانطور که می دانید فشار اجسام سنگین وزن و اشیا می تواند باعث شکسته شدن و خرابی تاچ ال سی دی شود.

نفوذ مایعات به داخل گوشی همچنین نفوذ مایعات به داخل گوشی هم می تواند روی کارکرد ال سی دی تاثیر گذاشته و باعث عدم کارکرد آن شود زیرا مایعات به راحتی می توانند داخل گوشی نفوذ کنند بنابراین از نفوذ آب و مایعات به گوشی خود جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: تعویض گلس ال سی دی موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button