علت و راه حل خاموش شدن گوشی سامسونگ

دلایل خاصی برای خاموش شدن گوشی سامسونگ وجود دارد که اکثر مردم از آن بی اطلاع هستند. در این مقاله که توسط کارشناسان تعمیرات موبایل سامسونگ در اصفهان نوشته شده است به تفصیل به این موضوع پرداخته شده است.

برای تعمیر تلفنی که به طور تصادفی خاموش و روشن می شود خوب است. این می تواند فایل های ناخواسته و کش ها را از حافظه داخلی پاک کند، ویروس ها را اسکن و حذف کند، نشت های امنیتی را برطرف کند و موارد دیگر. بنابراین، دستگاه اندروید خود را مرتباً با برنامه Security بررسی کنید.

دلایل نرم افزاری برای خاموش کردن گوشی های سامسونگ

حالت خاموش شدن خودکار

اکثر گوشی های اندرویدی از قابلیت روشن/خاموش خودکار پشتیبانی می کنند. اگر این قابلیت را فعال کرده باشید، گوشی شما به طور خودکار خاموش می شود. می توانید به تنظیمات بروید و روی گزینه General management and reset کلیک کنید. سپس نماد راه اندازی مجدد خودکار را در زمان تعیین شده خاموش کنید

فضای ذخیره سازی پر است

زمانی که چندین برنامه را در گوشی خود باز می کنید و آنها را در پس زمینه باز نگه می دارید، تمام رم گوشی شما درگیر می شود و در این حالت گوشی سامسونگ شما هنگ می کند، در این صورت ممکن است گوشی شما ریستارت شود. بنابراین، برای جلوگیری از این مشکل، بسیاری از برنامه ها را در پس زمینه باز نکنید.

مشکل در سیستم عامل اندروید

اندروید معمولاً به دلیل خطاهای سیستم عامل از کار می افتد. از یک طرف، سیستم‌عامل اندروید بسیار قدیمی نمی‌تواند به خوبی با برنامه‌ها مطابقت داشته باشد و در نتیجه تضاد تلفن و برنامه ایجاد می‌شود. بنابراین، شما باید سیستم عامل خود را به روز کنید

وجود برنامه های ناسازگار

یکی دیگر از عواملی که باعث خاموش شدن گوشی های سامسونگ می شود وجود برنامه های ناسازگار و ویروسی است، بنابراین اگر می دانید برنامه مخربی روی دستگاه نصب کرده اید یا آنتی ویروسی که روی گوشی نصب کرده اید مدام در مورد برنامه ای هشدار می دهد، آن برنامه را حذف کنید. . و بررسی کنید که آیا هنوز تلفن شما است یا خیر

خاموش میشه یا نه؟ برخی از کاربران نه تنها دوست دارند برنامه ها را از اپ استور داخلی نصب کنند، بلکه برنامه ها را از سایر وب سایت ها نیز دانلود و نصب کنند. این رفتار خطر نصب برنامه های ناسازگار یا خراب روی گوشی اندرویدی را افزایش می دهد و سپس گوشی اندرویدی با باتری پر خاموش می شود.

آسیب به سیستم عامل

سیستم عامل خراب یکی دیگر از دلایل اصلی مشکل خاموش شدن خودکار گوشی سامسونگ است. علاوه بر این، می تواند منجر به کندی دستگاه، تخلیه سریع باتری و سایر مشکلات شود.

دلایل سخت افزاری برای خاموش کردن گوشی های سامسونگ

باتری بد

به طور کلی عمر باتری حدود 2 تا 3 سال است. حتی اگر بعد از 3 سال باتری را تعویض نکنید، متوجه خواهید شد که باتری سریعتر تخلیه می شود. و یکی از عواملی که باعث خاموش شدن گوشی سامسونگ می شود باتری خراب است.
از دیگر دلایل سخت افزاری می توان به ضربه، خیس شدن، آسیب دیدن صفحه لمسی و سوختن هارد گوشی سامسونگ اشاره کرد. تعمیر و تشخیص این موارد باید توسط افراد متخصص و آموزش دیده انجام شود.

ال سی دی آسیب دیده یا شکسته

در برخی موارد، صفحه لمسی شکسته در نظر گرفته می شود و کار نکردن به این معنی است که گوشی خاموش است. اگر گوشی روشن می شود اما صفحه لمسی آن خراب است. برای اطمینان از این موضوع می توانید با سیم کارت موجود در گوشی تماس بگیرید. اگر زنگ خورد و اعلام نکرد که گوشی خاموش است، مشکل فقط از تاچ ال سی دی شماست.

اتصالات رابط را جدا کنید

اگر گوشی خود را روی زمین انداخته اید، ممکن است اتصالات رابط مشکل داشته باشد. اما تشخیص نهایی با تعمیر و پس از باز شدن درب گوشی مشخص می شود.

راه حل های دیگر جهت حل مشکل خاموش شدن گوشی سامسونگ

باتری و کابل شارژر را بررسی کنید

یکی از راه هایی که می توانیم بگوییم مشکل از باتری است و گوشی مشکلی ندارد این است که گوشی تنها زمانی که به شارژر وصل می شود روشن می ماند و پس از برداشتن شارژر از گوشی خاموش می شود. یکی از نشانه های دیگر خرابی باتری، متورم شدن باتری گوشی سامسونگ است که در این صورت مشکل شما با تعویض باتری حل می شود، اما به یاد داشته باشید که نباید از باتری های تقلبی استفاده کنید زیرا استفاده از این باتری ها باعث آسیب می شود. صدمات جبران ناپذیری به گوشی شما وارد کند.

یکی دیگر از دلایلی که می تواند به باتری آسیب برساند کابل یا شارژر خراب است، بنابراین برای جلوگیری از آسیب دیدن باتری سعی کنید از شارژر اصلی و سالم برای شارژ گوشی موبایل خود استفاده کنید.

گوشی خود را ریستارت کنید

یکی از راه حل های ساده و کاربردی برای رفع انواع مشکلات نرم افزاری در گوشی های اندرویدی، خاموش و روشن کردن آن است. هنگامی که تلفن اندرویدی شما همچنان روشن و خاموش می شود، می توانید دستگاه را راه اندازی مجدد کنید، که می تواند به طور موثر دستگاه را تعمیر کند.
برای انجام این کار، می‌توانید همزمان دکمه‌های کاهش صدا و دکمه‌های کناری گوشی سامسونگ خود را فشار دهید و روی نماد راه‌اندازی مجدد دوبار ضربه بزنید.

گوشی خود را از طریق برنامه های امنیتی بررسی کنید

یک برنامه امنیتی از پیش نصب شده در تلفن Android شما کمک می کند.

برنامه های اضافی را حذف کنید و سایر برنامه ها را به روز کنید.

اگر برنامه های زیادی روی گوشی موبایل سامسونگ شما وجود دارد، باید بدانید که تعداد زیادی برنامه روی گوشی حافظه رم را اشغال می کند، بنابراین باید برنامه های ناخواسته را حذف کنید تا حافظه آزاد شود. سپس برنامه ها را از طریق اپ استور به روز کنید، زیرا در نسخه قدیمی برنامه باگ هایی وجود دارد. شاید به همین دلیل است که تلفن اندرویدی شما مدام خاموش می شود.

حالت ایمن را فعال کنید

حالت ایمن برای محافظت از دستگاه اندرویدی شما است. پس از وارد شدن به حالت ایمن، فقط می‌توانید از برنامه‌هایی استفاده کنید که به‌طور پیش‌فرض روی دستگاه شما بودند. به این ترتیب اگر مشکل خاموش شدن گوشی پس از تغییر حالت امن حل شود، به این نتیجه می رسیم که مشکل از وجود یکی از برنامه هایی که نصب کرده ایم بوده است و گوشی ما مشکل سخت افزاری ندارد. .برای وارد شدن به حالت ایمن، می‌توانید صفحه را به سمت پایین بکشید و روی نماد خاموش کردن ضربه بزنید. سپس گزینه Shutdown را برای مدتی کلیک کرده و نگه دارید و روی Safe Mode ضربه بزنید. گوشی شما وارد حالت امن می شود. اکنون می توانید برنامه های شخص ثالث را مستقیماً حذف نصب کنید. پس از آن گوشی خود را ریستارت کنید.

سیستم عامل گوشی اندروید خود را به روز کنید

وجود یک سیستم عامل قدیمی در تلفن همراه باعث ایجاد مشکلات اجتناب ناپذیر می شود. این امکان وجود دارد که یک سیستم عامل اندروید قدیمی باعث مشکل خاموش شدن مداوم شده باشد. پس چگونه می توانیم آن را حل کنیم؟ ساده است. سیستم عامل اندروید خود را به روز کنید. در واقع، خود سیستم عامل به شما یادآوری می کند که در برنامه تنظیمات گوشی خود را به آخرین سیستم عامل آپدیت کنید.برای به‌روزرسانی سیستم‌عامل Android خود در تلفن خود، برنامه تنظیمات را باز کنید و روی به‌روزرسانی نرم‌افزار > دانلود و نصب کلیک کنید. سپس می‌توانید پنجره‌های بازشو را دنبال کنید تا آخرین سیستم‌افزار را دانلود و نصب کنید.

گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانید

اگر بعد از به‌روزرسانی سیستم‌افزار، گوشی اندرویدی شما همچنان خود به خود خاموش می‌شود، می‌توانید به‌عنوان آخرین راه‌حل، گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید تا قبل از بازنشانی کارخانه، علاوه بر پشتیبان‌گیری از اطلاعات، گوشی را به حالت اولیه بازگردانید. تلفن همراه حداقل 35 درصد شارژ باتری دارد یا به شارژر متصل است و قبل از تنظیم مجدد شارژ می شود.همچنین مطمئن شوید که نام اکانت گوگل و رمز عبور خود را می دانید زیرا پس از بازنشانی به تنظیمات کارخانه باید گوشی خود را قفل کنید و در گوشی های اندروید 5 و بالاتر ممکن است پس از بازنشانی کارخانه ای با همان اکانت گوگل قبلی نیاز باشد. روی گوشیت بود ثبت نام. اگر رمز عبور Google خود را فراموش کرده اید، می توانید آن را با استفاده از یک مرورگر وب در رایانه خود بازیابی کنید.

مراحل ریست فکتوری گوشی سامسونگ

ابتدا باید به قسمت تنظیمات گوشی خود بروید.

در مرحله بعد باید به قسمت مدیریت عمومی بروید که همان قسمت مدیریت عمومی است.

با ورود به قسمت مدیریت عمومی گزینه های مختلفی مانند ساعت، زبان ورودی و تاریخ را روی گوشی مشاهده خواهید کرد. از بین این گزینه ها باید Reset را انتخاب کنید.پس از ورود به این قسمت باید بر روی گزینه factory data reset کلیک کنید.

سپس باید دوباره قسمت Reset را انتخاب کرده و پین دستگاه را وارد کنید.

در مرحله آخر و پس از انجام این موارد می توانید گزینه wipe all را انتخاب کرده و گوشی خود را به حالت Factory Reset یا فکتوری ریست کنید.

اگر بعد از انجام مراحل بالا گوشی سامسونگ شما مدام خاموش می شود، باید به مراکز مجاز مراجعه کنید تا توسط کارشناسان آن را تعمیر کنند.
مرکز خدمات ما آماده ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات به شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button