علت خاموش شدن گوشی سامسونگ a50

مشکل خاموش شدن گوشی موبایل a50 سامسونگ از مشکلات شایع در این مدل میباشد و ما قصد داریم که در این مقاله به بررسی علت های خاموشی گوشی سامسونگ a50 بپردازیم.
مشکل خاموش شدن ناگهانی موبایل a50 جز مشکلات رایج و شایع در این مدل میباشد که مشکل خاموشی بیشترین مشکلی است که توسط کاربران به ما گزارش شده است بصورتی که این مشکل در تمامی گوشی های سامسونگ a50 میباشد که در سراسر دنیا این مشکل ثبت شده است و ما قصد داریم که در این مقاله که توسط تیم موبو98 جمع اوری شده به علت ها راه حل های رفع علت خاموش شدن گوشی سامسونگ a50 بپردازیم.

خاموشی ناگهانی و روشن نشدن گوشی a50 سامسونگ بدون ضربه و رطوبت

کاربران زیادی گزارشاتی بر عنوان اینکه گوشی سامسونگ a50 انها بصورت کاملا ناگهانی و بدون هیچ گونه علتی از قبیل ضربه خوردن، فشار به گوشی، رطوبت خاموش شده و دیگر به هیچ روشی روشن نمیشود، پیشنهاد ما این است که حتما روش هایی که ما پیشنهاد کرده ایم‌ را حتما تست کنید تا مشکل خاموش شدن سامسونگ a50 را طبق روش های گفته شده حل کنید برای موارد تخصصی گوشی را به مرکز ما متخصص در تعمیرات موبایل سامسونگ اصفهان بسپارد.

کالیبره کردن و شارژ کردن گوشی سامسونگa50

از اصلی ترین دلایل خاموش شدن گوشی موبایل سامسونگ a50 را می توان باتری این مدل را دانست امکان دارد که گوشی a50 شما علت تخلیه شارژ به صورت ناگهانی خاموش شده است و بهتر است ابتدا گوشی موبایل خود را به نیم ساعت یا یک ساعت شارژ بزنید. سپس بعد از شارژ شدن میتوانید که باتری گوشی را کالیبره کنیم همچنین برای کالیبره کردن باتری می توانید مراحل زیر را طی کنید.

• ابتدا باتری گوشی سامسونگ A50 را به صورت کامل خالی و گوشی را خاموش کنید.
• گوشی را به شارژر بزنید تا به مقدار 100 درصد شارژ شود همچنین حتماً از شارژر اصلی برای شارژ شدن استفاده کنید و سعی کنید که در حین شارژ شدن از گوشی استفاده نکنید.
• بعد از گذشت 2 ساعت از شارژ شدن گوشی را از شارژر جدا کنید.
• گوشی را دوباره خاموش و روشن کنید.
• با گوشی کار کنید تا شارژ باتری آن تخلیه شود.
• همچنین 2 الی 3 مرتبه مراحلی که در بالا گفته شد را مجدداً انجام دهید.

راه اندازی مجدد برای حل مشکل خاموشی a50 سامسونگ

راه اندازی کردن مجدد گوشی در ظاهر کاری بسیار ساده است اما همین کار خیلی از مشکلات کوچک نرم‌افزاری را برطرف می کند و سیستم گوشی را به نحوی رفرش می کند که در ابتدا یکی از بهترین گزینه ها برای حل مشکل خاموش شدن سامسونگ a50 این گزینه می باشد از برای اینکار ابتدا دکمه ولوم پایین را همزمان با پاور به مدت 8 تا 10 ثانیه گرفته تا گوشی خاموش و روشن شود.

راه اندازی گوشی موبایل با safe mode برای حل خاموش شدن ناگهانی a50

اختلالات نرم افزاری نیست میتواند باعث خاموش شدن سامسونگ a50 نیز شود بصورتی که برنامه های نصب شده از قبل ویروسی یا بدافزار بوداند که با اختلال هایی و به وجود اورده باعث خاموشی ناگهانی سامسونگ a50 نیز شود همچنین پیشنهاد ما این است که گوشی را به حالت safe mode یا حالت امن ببرید.
(حالت امن به حالتی گفته میشود که عملکرد تمامی برنامه های نصب شده توسط شما بصورت موقت غیر فعال می شود)
برای قراردادن گوشی به حالت امن می توانید طبق مراحل گفته شده پیش بروید:
• ابتدا گوشی را با فشار دادن دکمه پاور خاموش کنید.
• بعد از خاموش شدن کامل گوشی دکمه power که فشار دهید و نگه دارید تا لوگوی سامسونگ نمایش داده شود بعد از ظاهر شدن لوگوی سامسونگ بلافاصله دکمه ولوم پایین را نگه دارید.
• سرجمع انجام دادن این حالت 30 ثانیه طول میکشد.
• بعداز روشن شدن کامل گوشی اگر توجه کنید در قسمت پایین سمت چپ Safe mode نمایش داده میشود.
بعد از انجام و نمایش دادن safe mode در صفحه نمایش و گوشی بصورت کامل بالا امد و بدون مشکل همانند قبل کار میکرد شما ابتدا باید به ترتیب از اخرین برنانه ایی که بر روی گوشی موبایل خود نصب کرده اید شروع به حذف نصب کنید(برنامه‌ را پاک کنید) بعد از پاک کردن هر برنامه یکبار گوشی را خاموش و روسن کنید اگر مشکل حل شد که میکل از برنانه حذف شده بوده است و اگر همچنان مشکل پا برجا بود باید برنامه های بعدی را حذف و مجددا امتحان کنید.

صفحات بیشتر: نمایندگی شیائومی اهواز

علت خاموش شدن گوشی سامسونگ a50

پاک کردن حافظه پنهان یا cache partition برای رفع مشکل خاموش شدن و روشن نشدن گوشی a50 سامسونگ

بخشی از حافظه گوشی موبایل را حافظه پنهان یا کش پارتیشن می باشد که سیستم عامل گوشی اطلاعاتی را برای اجرای سریع در آن به صورت اتومات ذخیره می کند در بعضی مواقع اطلاعات موجود در حافظه پنهان یا همان حافظه کش باعث عیب می‌شوند و باعث خرابی در استارت شدن گوشی علائمی همچون گیر کردن گوشی روی لوگو در هنگام روشن شدن می باشد بنابراین پاک کردن حافظه پنهان میتوان روشی موثر برای رفع مشکل خاموش شدن گوشی a50 باشد بدین ترتیب مراحل زیر را اجرا کنید.

بیشتربخوانید: علت و راه حل خاموش شدن گوشی سامسونگ

• گوشی موبایل a50 را بصورت کامل خاموش کنید.
• بصورت همزمان کلید پاور را همراه با کلید ولوم بالا فشار دهید.
• به محض نمایش داده شدن لوگوی سامسونگ کلید ها را رها کنید.
• کلید ولوم پایین را چند مرتبه فشار دهید و گزینه wipe cache partition را انتخاب کنید.
• برای تایید کردن این گزینه دکمه پاور را فشار دهید.
• برای انتخاب گزینه yes با دکمه ولوم پایین انتخاب کنید و برای تایید کردن گزینه دکمه پاور را فشار دهید.
• زمانی که کش پارتیشن به اتمام برسد Reboot system now نمایش داده میشود.
• همچنین در آخر کلید پاور را برای تایید کردن و راه اندازی کردن مجدد گوشی فشار دهید.

احتمال دارد که ری استارت کردن گوشی کمی زمان بر باشد پس صبر کنید تا گوشی به صورت کامل راه اندازی مجدد شود اگر همچنان مشکل خاموش شدن و روشن نشدن گوشی A50 شما پابرجا بود پیشنهاد میکنیم روش را آخر و امتحان کنید.

بیشتر بخوانید: تعویض گلس ال سی دی موبایل

بازنشانی کارخانه یا ریست فکتوری برای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی سامسونگ a50

آخرین روشی که توسط شما کاربران قابل اجرا می باشد برای حل مشکل خاموش شدن و روشن نشدن گوشی سامسونگ a50 بازنشانی تنظیمات کارخانه یا همان ریست فکتوری میباشد و همچنین دقت داشته باشید که بعد از بازنشانی کارخانه تمام اطلاعات ت و برنامه های نصب شده بر روی گوشی شما پاک خواهند شد پس بهتر است اگر دسترسی دارید قبل از ریست فکتوری از تمام اطلاعات گوشی تان بکاپ بگیرید.

همچنین برای ریست فکتوری کردن گوشی موبایل a50 مراحل زیر انجام دهید.
• گوشی را کامل خاموش کنید.
• بصورت همزمان کلید ولوم بالا و کلید پاور را فشار دهید.
• به محض نمایش لوگوی گوشی کلید هارا رها کنید.
• با کلید ولوم پایین بر روی گزینه wipe data – factori reset را انتخاب کنید.
• برای تایید کردن کلید پاور را فشار دهید.
• کلید ولوم پایین را برای انتخاب گزینه yes / delete user data انخاب کنید.
• برای تایید گزینه کلید پاور را فشار دهید.
• زمانی که بازنشانی کارخانه انجام‌ شد Reboot system now ظاهر میشود.
• برای تایید کردن دکمه پاور را فشار دهید.

صفحه باتری گوشی موبایل

آبخوردگی و ضربه خوردن

خاموش شدن ناگهانی گوشی a50
ریبال CPU گوشی سامسونگ

گوشی های موبایل همیشه در معرض خطر ضربه خوردن هستند از این رو اگر گوشی موبایل سامسونگ‌ a50 شما بعدازضربه خوردن و یا نفوذ کردن مایعات یه داخل آن خاموش شده است و دیگر روشن نمیشود احتمال اینکه گوشی شما دچار مشکل سخت افزاری شده باشد بسیار زیاد است در نتیجه بهترین گزینه سپردن گوشی به یک تعمیرکار متخصص موبایل میباشد تا گوشی عیب یابی و سرویس شود.

بیشتر بخوانید: شماتیک برد گوشی موبایل

خرابی CPU گوشی موبایل سامسونگ A50

در دنیای امروزی پر از فناوری، سی پی یو گوشی موبایل از جمله گوشی های امروزی ، نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. اما همانطور که از تکنولوژی پیشرفته‌ای استفاده می‌کنند، خرابی‌ها و مشکلات نیز اتفاق می‌افتد، و یکی از مشکلات رایج مربوط به CPU سامسونگ، خرابی و حتی سوختن آن است. در این ادامه، به بررسی علت و علائم این مشکل، همچنین راه‌های پیشگیری و رفع آن پرداخته می‌شود.

علائم خرابی و سوختن CPU سامسونگ A50

  • ریستارت شدن مداوم: خاموش و روشن شدن پی در پی یکی از اصلی ترین نشانه های خرابی CPU گوشی شیائومی میباشد.
  • اختلال در عملکرد: کاهش سرعت عملکرد دستگاه، قطع و وصل شدن تصادفی و عملکرد ناپایدار می‌تواند نشانه‌هایی از خرابی CPU باشد.
  • افزایش دما: در صورتی که دمای CPU بیش از حد افزایش یابد و داغ شود، این ممکن است به سوختن آن منجر شود.

راه‌های پیشگیری از خرابی CPU گوشی سامسونگ

به صورت‌ کلی راه حل قطعی برای پیشگیری از خرابی CPU گوشی وجود ندارد و تنها چندین مورد وجود دارد که رعایت کردن آنها برای افزایش طول عمر برد و سخت افزار گوشی قابل قبول است.

  • بکآپ گرفتن از اطلاعات و خالی نگهداشتن حافظه داخلی
  • استفاده از نرم افزار های ویروس کشی
  • دانلود کردن نرم افزار تنها از فروشگاه پلی استور
  • استفاده نکردن بیش از حد گوشی
  • دور نگه داشتن گوشی از گرما مستقیم و غیرمستقیم

سیاه شدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ a50 و خاموش شدن موبایل a50

احتمال دارد که گوشی شما بشورت ناگهانی صفحه نمایش به رنگ سیاه دربیاید که باید ابتدا مشخص کنید که مشکل سوختن ال سی دی موبایل و سیاه شدن از صفحه نمایش میباشد یا گوشی بصورت کامل خاموش شده است، برای مشخص کردن این موضوع بهتر است که با شماره موبایلی که در گوشی از قبل بوده تماس بگیرید، اگر گوشی زنگ خورد و عکس العمل نشان داد مشخص میشود ک گوشی روشن میباشد و صفحه نمایش به مشکل برخورده است و باید تعویض ال سی دی گوشی اصفهان انجام شود پس بهتر است اگر این روش را تست کرده ایید و نتیجه طبق گفته های بالا بود پیشنهاد میکنیم که مقاله حل مشکل سیاه شدن ال سی دی گوشی a50 را مطالعه کنید.

همچین در نظر باشید که اگر هیچ یک از روش های گفته شده در بالا برای حل مشکل خاموشی ناگهانی گوشی سامسونگ a50 تاثیری نداشتند و و جواب نداد بهتر است که گوشی خود را به مرکز معتبر تعمیرات موبایل متخصص در زمینه تعمیرات موبایل اصفهان یا بصورت حضوری و یا ارسال با پست برای امر تعمیرات و بررسی ارسال کنید زیرا مشکل گوشی شما تخصصی تر میباشد و حتما باید توسط یک تعمیرکار ماهر عیب یابی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button