تعویض گلس ال سی دی شیائومی

به علت حساسیت بالای ال سی دی های گوشی شیائومی، تعویض گلس ال سی دی شیائومی درخواست زیادی دارد زیرا گوشی های شیائومی در اثر ضربه ابتدا ضربه به ال سی دی وارد میشود و بعد به قسمت های دیگر گوشی به همین دلیل مرکز تعمیرات موبایل ما تمامی تجهیزات و دستگاه های لازم را برای امر تعویض گلس ال سی دی شیائومی اماده کرده است تا بتوانیم خدمات بهتری را به شما ارائه دهیم. همچنین در این مقاله میخواهیم به سوالات و ابهامات مشتریان بابت تعویض گلس ال سی دی شیائومی بپردازیم و توضیحاتی ارائه کنیم.

منظور از گلس ال سی دی گوشی شیائومی چیست؟

در ابتدا بگویم که گلس ال سی دی را با گلس ضدخش که توسط فروشگاه های لوازم جانبی هنگام خرید گوشی برای شما نصب میکنند اشتباه نگیرید!!!
گلس ال سی دی شیشه محافظی است که توسط شرکت سازنده گوشی موبایل شیائومی بر روی صفحه نمایش نصب میشود و همچنین وظیفه اصلی این گلس محافظت در برابر بعضی از ضربات میباشد و با تجهیزات و دستگاه های مخصوص که در مرکز تعمیرات ما موجود میباشد تعویض میکنیم همچنین گلس ال سی دی با نام های گلس، گلس فنی، گلس تاچ، گوریلا گلس نیز نام میبرند.

تعویض گلس ال سی دی شیائومی

بیشتر بخوانید: نمایندگی شیائومی اصفهان

مراحل و روند تعویض گلس ال سی دی موبایل شیائومی چگونه است؟

تعویض گلس ال سی دی شیائومی نیز مانند دیگر موارد بصورت مرحله ایی میباشد، برای تعویض گلس ال سی دی شیائومی ابتدا باید صفحه نمایش گوشی را از فریم ال سی دی جدا کنیم که این امر نیازمند تجربه بالا و تخصص میباشد زیرا ال سی دی قطعه حساس میباشد و با کوچکترین بی احتیاطی امکان دارد که تصویر ال سی دی و یا تاچ اسیب ببیند همچنین دستگاه سپراتور نیز در این امر کمک خوبی را به تعمیرکار میکند. پس از جدا سازی ال سی دی از فریم باید گلس شکسته را از ال سی دی جدا کنیم که بستگی به مدل و ساختار ال سی دی دارد و بسته به مدل عملیات جداسازی انجام میگیرد.

مزیت تعویض گلس فنی شیائومی نسبت به تعویض ال سی دی کامل چیست؟

مزیت اول تعویض گلس ال سی دی نسبت به تعویض کامل ال سی دی بحث هزینه میباشد که بسیار بصرفه تر از تعویض ال سی دی کامل میباشد و تقریبا یک سوم قیمت ال سی دی هزیته تعویض گلس میشود.
مزیت دوم کیفیت ال سی دی میباشد زیرا بعضی از مدل های برند های مختلف ال سی دی اورجینال در بازار ندارند و کیفیت پایین تری در بازار برای این مدل ها موجود میباشد به همین دلیل تعویض گلس ال سی دی گوشی بهتر از تعویض ال سی دی موجود در بازار میباشد.

بیشتر بخوانید: تعویض ال سی دی گوشی موبایل

در چه شرایطی نیاز به تعویض ال سی دی کامل نیست و میتوان تنها گلس را تعویض کرد؟

تعویض گلس ال سی دی شیائومی نیازمند تاچ و تصویر سالم میباشد به اینگونه که بعد از ضربه خوردن گوشی تصویر بصورت کامل سالم باشد و هیچگونه خط لکه سیاهی بنفش شدن در ال سی دی دیده نشود و همچنین تاچ(لمس) گوشی به خوبی کار کند و تمام صفحه لمس آن کار کند و تنها ترک و شکستگی روی صفحه باشد؛ در این صورت میتوان تنها گلس فنی گوشی شیائومی را تعویض کرد و همچنبن در نظر داشته باشید که تعویض گلس هزینه خیلی کمترین به نسبت ال سی دی کامل دارد و از بابت هزینه نیز خیلی بصرفه میباشد.

اجزای تشکیل دهنده صفحه نمایش به چه صورت است؟

به صورت کلی اجزای تشکیل دهنده تمامی صفحه نمایش ها از رو ابتدا گلس فنی دوم تاچ گوشی سوم ال سی دی گوشی و قسمت چهارم فریم گوشی یا همان نگهدارنده ال سی دی میباشد و به این ۴ بخش صفحه نمایش میگوند که تشکیل شده از اجزای گفته شده میباشد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل اصفهان

هزینه تعویض گلس ال سی دی شیائومی به چه صورت است؟

هزینه تعویض گلس ال سی دی شیائومی بستگی به مدل گوشی دارد و هزینه رابطه مستقیم با مدل نیز دارد همچنین این مورد برای تمامی گوشی های موبایل حتی از برند های دیگر نیز میباشد اما بصورت حدودی بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزارتومان هزینه تعویض گلس گوشی شیائومی میباشد و قیمت دقیق بستگی به مدل دقیق گوشی دارد.

مدت زمان تعویض گلس ال سی دی شیائومی چقدر است؟

طبق موارد بالا که گفتیم تعویض گلس ال سی دی با استفاده از چندین دستگاه صورت میگیرد و کار بسیار حساسی میباشد به همین دلیل تعویض گلس ال سی دی شیائومی از تعویض ال سی دی موبایل بصورت کامل بیشتر زمان میبرد و نیازمند زمان بیشتری است زیرا تعویض ال سی دی فقط ال سی دی را روی شاسی نصب میکنیم و زیر ۱ ساعت کار تمام میشود اما تعویض گلس ابتدا جداسازی ال سی دی از فریم سپس جدا سازی گلس شکسته سپس تمیز کردن ال سی دی از چسب ها سپس چسب مخصوص و سپس پرس گلس جدید روی ال سی دی و مرحله بعد حباب گیری توسط دستگاه و در اخر نصب ال سی دی روی فریم میباشد که زمان بیشتری نیاز دارد(زمان مورد نیاز بین ۲ الی ۴ ساعت میباشد)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button