آموزش تشخیص خرابی باتری موبایل

آموزش تشخیص خرابی باتری گوشی : باتری گوشی یکی از پرمصرف ترین قطعات سخت افزاری گوشی و از قطعات مصرفی در گوشی های موبایل است که وظیفه ذخیره انرژی گوشی را بر عهده دارد. با توجه به ساختار داخلی باتری های متحرک و مواد آن ها که به صورت باتری های لیتیوم یونی و پلیمری تولید می شوند، پس از مدتی استفاده دیگر همانند روز اول کارایی و کیفیت اولیه را ندارند می بینند. به همین دلیل است که باید باتری تلفن همراه خود را تعویض کنید.

همانطور که می دانید با در نظر گرفتن چند نکته ساده و کاربردی می توان خرابی باتری تلفن همراه را تشخیص داد و بدون مراجعه به متخصص می توان خرابی باتری تلفن همراه را تشخیص داد. در ادامه این مطلب می خواهیم از سایت موبو 98 با نحوه تشخیص معیوب باتری موبایل آشنا شویم.

تعویض باتری گوشی موبایل باید در بهترین زمان ممکن انجام شود زیرا گاهی اوقات عدم تعویض باتری باعث انفجار گوشی می شود و مجبور به تعویض گوشی خواهید شد. اگر از بهترین زمان برای تعویض باتری تلفن همراه خود استفاده می کنید، می توانید به گوشی خود جان تازه ای بدهید و به نوعی باتری گوشی خود را احیا کنید.

از آنجایی که باتری ها ظرفیت محدودی دارند و پس از مدتی کیفیت و انرژی خود را از دست می دهند، باید آنها را تعویض کنید. ضعیف شدن باتری موبایل و خالی شدن ظرفیت باتری بر سلامت و عمر باتری موبایل شما تاثیر می گذارد. در ادامه این مقاله می خواهیم تشخیص خرابی باتری موبایل را برای شما توضیح دهیم.

نحوه تشخیص خرابی باتری تلفن همراه

راه های زیادی برای تشخیص خرابی باتری تلفن همراه وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید از روش هایی برای بهبود باتری تلفن همراه استفاده کنید. در زیر به چند نمونه از این روش ها اشاره می کنیم و به اختصار توضیح می دهیم.

تشخیص خرابی باتری موبایل

علائم خرابی باتری موبایل:

  • خود به خود گوشی را خاموش و روشن می کند
  • خاموش شدن ناگهانی گوشی
  • گوشی تا زمانی که به شارژر وصل نشود روشن است
  • داغ شدن بیش از حد بدنه گوشی
  • باد کردن باتری موبایل
  • صفحه سیاه گوشی
  • خود به خود گوشی را خاموش و روشن می کند

گوشی خود به خود خاموش و روشن میشود

برای بسیاری از کاربران پیش آمده که در حین استفاده از گوشی، گوشی آن ها به طور ناگهانی خاموش و پس از چند دقیقه روشن می شود، این امر در برخی مواقع طبیعی است و برای همه پیش می آید و این به دلیل استفاده زیاد از گوشی است. اما اگر گوشی شما بعد از روشن شدن گوشی کار نمی کند و خیلی کند کار می کند یعنی باتری آن خراب شده و نیاز به تعویض دارد.

تشخیص خرابی باتری موبایل

خاموش شدن ناگهانی گوشی

حتما برای شما هم پیش آمده که در زمانی که از گوشی استفاده می کنید گوشی شما ناگهان خاموش می شود و فقط صفحه نمایش مشکی دارید. در این مرحله معمولا گوشی روشن نمی شود و ساعت ها نمی توانید از آن استفاده کنید. در این مواقع خرابی باتری گوشی یکی از دلایل خاموش شدن تلفن همراه است. در عین حال، شما باید یک باتری جدید را در نظر بگیرید.

گوشی تا زمانی که به شارژر وصل نشود روشن است

وقتی باتری خالی است گوشی را شارژ می کنیم. در برخی موارد وقتی گوشی را با شارژ 100 درصد خاموش می کنیم، گوشی خاموش می شود و دوباره روشن نمی شود. در عین حال، اگر گوشی را دوباره برای شارژ وصل کنید، می توانید صفحه نمایش را در اختیار داشته باشید. و گوشی روشن است. پس تا زمانی که موبایل را شارژ می کنید و روشن می ماند به محض بیرون آوردن آن خاموش می شود و این یعنی خراب شدن باتری موبایل.

داغ شدن بیش از حد بدنه گوشی

گرم شدن بدنه گوشی امری طبیعی است اما گاهی اوقات به محض استفاده گوشی گرم می شود و عملکرد آن تا حدودی کاهش می یابد. به این دلیل است که ما بیش از حد از تلفن استفاده می کنیم. اگر مدت زیادی از موبایل خود برای بازی و تماشای فیلم استفاده می کنید و باتری شما گرم می شود، این یکی از نشانه های خراب شدن باتری موبایل شما است.

تشخیص خرابی باتری موبایل

باد کردن باتری موبایل

تورم و نفخ باتری موبایل یکی دیگر از علائم خرابی باتری موبایل است. اگر احساس کردید که پشت گوشی شما متورم شده است به این معنی است که باتری آن متورم شده است. خالی شدن باتری می تواند دلایل زیادی داشته باشد که یکی از اصلی ترین آنها شارژ بیش از حد گوشی است. از آنجایی که باتری های لیتیومی به گرما حساس هستند، نباید آنها را برای مدت طولانی شارژ کنید.

صفحه سیاه گوشی

سیاه شدن صفحه نمایش تلفن همراه یکی از نگران کننده ترین اتفاقاتی است که ممکن است برای همه کاربران گوشی های هوشمند رخ دهد. در برخی موارد زمانی که از گوشی خود استفاده می کنید و کارهای سنگینی با آن انجام می دهید، پس از مدتی با صفحه سیاه رنگ مواجه می شوید که ممکن است دلیل خراب شدن باتری موبایل شما باشد.

در این مطلب عزیزان روش تشخیص خرابی باتری گوشی موبایل را برای شما توضیح داده ایم. با بررسی این موارد می توانید بررسی کنید که باتری گوشی شما آسیب دیده و در صورت آسیب دیدن آن را تعویض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button