تعویض ال سی دی گوشی اصفهان

تاچ و ال سی دی در هر مدل از گوشی های موبایل جزو قطعات مهم و اصلی به حساب می آید که باید نهایت تلاش خود را بکنیم که به خوبی از آن مراقبت شود زیرا از آسیب پذیری بالایی دارد و محض آسیب دیدن باعث هزینه زیادی میشود. همچنین شکستن و تعویض ال سی دی گوشی موبایل یکی از رایج ترین مشکلات افراد مراجعه کننده به مرکز تعمیرات موبایل ما محسوب می شود و همچنان که گفتیم تاچ و ال سی دی یکی از مهم ترین قطعات گوشی موبایل میباشد که بهتر است قبل از هر چیزی اطلاعاتی در مورد این قطعه مهم در گوشی موبایل توضیح دهیم پس در ادامه با ما همراه باشید که درباره آن به طور مفصل صحبت کنیم. مرکز تعمیراتی موبایل ما خدماتی همچون تعویض تاچ و السیدی را به صورت کاملا تخصصی و با کیفیت عالی و هزینه مناسب انجام میدهد، همچنین خدماتی مانند تعویض ال سی دی گوشی شیائومی ، سامسونگ ، اپل ، شیائومی و هواوی نیز در مرکز تعمیرات موبایل ما انجام میشود.

ال سی دی چیست و همچنان قطعات تشکیل دهنده تعویض ال سی دی گوشی موبایل

کارایی و استفاده از گوشی‌های هوشمند با گذشته خیلی تفاوت دارد به صورتی که استفاده از گوشی‌های هوشمند در حال حاضر فقط منحصر به برقراری تماس و ارتباط تلفنی نمی باشد و همچنین برای کارهای دیگری همچون خرید آنلاین، شرکت در کلاس های آنلاین و دیدن فیلم و سریال استفاده می شود به همین دلیل اهمیت ال سی دی و کیفیت صفحه نمایش و سالم بودن آن نیز اهمیت خود را نشان میدهد. برای درک بهتر این موضوع اجزای صفحه نمایش گوشی موبایل را برای شما شرح می دهیم.

بیشتر بخوانید: نمایندگی شیائومی اصفهان

تعویض ال سی دی گوشی اصفهان

صفحه نمایش گوشی موبایل عموما شامل ۴ بخش میباشد.

قسمت اول و زیرین صفحه نمایش فریم نام دارد و همانند نگهدارنده‌ برای ال سی دی و اجزای آن می باشد و نقش قاب را در صفحه نمایش ایفا می‌کند.

قسمت بعدی صفحه نمایش، ال سی دی می باشد؛ ال سی دی بخش اصلی از صفحه نمایش را تشکیل می دهد به صورتی که متن تصویر و تمامی تصاویر در ال سی دی نمایش داده می شود و در صورت بروز مشکل ال سی دی باید فوراً تعمیر شود همچنین ال سی دی جز رایج ترین نوع نمایشگر در صفحه نمایش های تلفن های همراه می باشد، دلیل استفاده آن هم در تاچ و ال سی دی گوشی ها مصرف انرژی پایین و تصویر خوب می باشد. دلایل ایجاد مشکل برای این قطعه گوشی، آب خوردگی گوشی و یا فشار اجسام سنگین بر روی گوشی می باشد و همینطور اگر هر یک از اتفاقات گفته شده برای صفحه نمایش گوشی شما پیش آمده باشد امکان آسیب دیدن ال سی دی بسیار بالا می باشد و در استفاده از گوشی به مشکل خواهید خورد.

مورد سوم digitiser می باشد، در اصل این قطعه عملکرد تاچ و لمس گوشی را برعهده دارد، در صورتی که اثر آسیب دیدگی می بیند و به صورتی که کار نکردن لمس گوشی خود را نشان می دهد این قطعه زیر گلس ال سی دی می باشد و قطعه کاملاً حساس میباشد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل سامسونگ اصفهان

تعویض ال سی دی فوری اصفهان

قسمت آخر glass ال سی دی میباشد که روی ال سی دی می باشد به صورتی که توسط کارخانه بر روی صفحه نمایش گوشی ها نصب شده است، همچنین در نظر داشته باشید که این گلس با گلس محافظ و ضد خش پلاستیکی که در مغازه های لوازم جانبی بر روی گوشی نصب می کنید تفاوت دارد زیرا توسط خود کارخانه بر روی ال سی دی نصب شده است و همچنین جز ساختار مهم و قطعه مهمی بر روی ال سی دی می باشد، زیرا در برابر آسیب نیز از تاچ و ال سی دی محافظت می کند.

گلس شیشه ای از مقاومت بالایی برخوردار است که توسط کارخانه بر روی ال سی دی نصب شده است زیرا که از استفاده مستقیم دست با تاچ و ال سی دی جلوگیری می کند و همانند محافظی در برابر ضربه و فشارهای خارجی محافظت می کند، در چنین مواردی در اثر ضربه، گلس ال سی دی شما شکسته است و آسیب دیده است ولی تصویر گوشی کاملاً سالم است و تاچ و لمس گوشی در تمامی نقاط کاملاً کار می کند پس تعمیر و تعویض گلس برای درست شدن گوشی شما کفایت میکند و السیدی شما شرایط لازم برای تعویض گلس را دارد، همچنین در چنین مواردی نیاز به تعویض کامل ال سی دی نمی باشد.

بیشتر بخوانید: تعویض گلس ال سی دی موبایل

بیشترین دلایل آسیب به ال سی دی گوشی موبایل و تعویض ال سی دی گوشی موبایل

*گوشی موبایل در معرض حرارت مستقیم قرار گرفتن

*آب خوردگی گوش یا همان آغشته شدن گوشی موبایل به آب و ورود آب به داخل گوشی و تاچ و ال سی دی

*وارد شدن ضربه مستقیم و غیر مستقیم تاچ و ال سی دی گوشی

صفحه فروشگاه قطعات : خرید برد گوشی موبایل ، باتری اصلی گوشی موبایل ، باتری اصلی گوشی سامسونگ ، باتری اصلی گوشی ایفون ، باتری اصلی گوشی هواوی ، باتری اصلی گوشی شیائومی

در ادامه مقاله دیگر مشکلات پیش آمده برای تاچ و ال سی دی که دلیل آن خراب بودن ال سی دی می باشد را شرح می دهیم.

*صفحه نمایش نصف شده و فقط نیمی از صفحه نمایش تصویر دارد.

در چنین موردی مشاهده خواهید کرد که فقط نیمی از ال سی دی گوشی تصویر دارد و نیمه دیگر آن به صورت خالی سفید و یا سیاه شده است، در چنین مواردی شدت ضربه کم می باشد که منجر به ریختن پیکسل ال سی دی و یا سوختگی نیمی از ال سی دی شده است چون فقط قسمتی از آن سیاه شده و ال سی دی به ما تصویر کامل را ارائه نمی دهد؛ متاسفانه در چنین شرایطی باید تعویض ال سی دی اصفهان به صورت کامل تعویض گردد زیرا تعمیر ال سی دی به تنهایی قابل انجام نیست.

تاچ یا همان لمس نیمی از صفحه نمایش کار میکند

در چنین موردی ال سی دی و تصویر صفحه نمایش ما به صورت کامل قابل مشاهده است اما نیمی از صفحه نمایش لمس آن کار نمی کند.

*لمس صفحه نمایش به صورت کامل کار نمی کند

وقتی بصورت کلی به صفحه نمایش و ال سی دی گوشی نگاه میکنیم کاملاً سالم و اوکی به نظر می رسد و از نظر ظاهری هیچ گونه مشکلی وجود ندارد اما موقع استفاده هیچ قسمتی از صفحه نمایش لمسی آن کار نمیکند. در بعضی مواقع این اتفاق پیش می‌آید که گوشی موبایل در اثر ضربه وارد شده به ال سی دی به مشکل بر نمی‌خورد اما تا تاچ یا لمس ان نیز به مشکل برخورده و عمل نمی کند، به صورتی که گوشی به صورت کامل بالا می آید تصویر به صورت کامل و سالم ارائه می‌شود اما لمس صفحه نمایش کار نمی کند همچنین برای برطرف کردن این مشکل نیز باید تاچ و ال سی دی به صورت کامل تعویض گردد.

*ترک خوردن صفحه روی و شکستن ال سی دی گوشی و تعویض ال سی دی گوشی موبایل

در این صورت کاملا به صورت ظاهری مشخص می باشد که ال سی دی گوشی شکسته و آسیب دیده است.

بیشتر بخوانید: حل مشکل خاموشی گوشی پوکو ام 3

*گوشی روشن میشود اما صفحه نمایش بالا نمی آید یا سیاه است

معمولاً از سقوط و یا نفوذ آب به داخل گوشی این مورد پیش می آید به صورتی که نور پس زمینه را می‌بینید و گوشی روشن است اما کل صفحه سیاه می باشد این مورد را در نظر داشته باشید که سیاه شدن ناگهانی صفحه نمایش گوشی موبایل نشان دهنده سوخته شدن ال سی دی می باشد که در اکثر مواقع با فشار زیاد و یا ضربه به گوشی این مورد رخ می دهد و در بعضی مواقع هم نفوذ آب یا ضدعفونی کردن گوشی نیز منجر به این اتفاق میشود که متاسفانه تنها راه حل این مشکل در هنگام سوختن تاچ و ال سی دی، تعویض ال سی دی گوشی موبایل شما می باشد. همچنین مشکل خود را به چندین صورت نمایش خواهد داد که در زیر آن را توضیح دادیم.

*در اثر ضربه خط های افقی یا عمودی بر روی صفحه نمایش ظاهر شده است.

*نقطه سیاه روی صفحه نمایش ظاهر شده است.

*صفحه نمایش به صورت چشمک زن می باشد.

تعویض ال سی دی اورجینال اصفهان

بارها این اتفاق پیش آمده است که در اثر ضربه یک نقطه همانند جوهری بر روی صفحه نمایش ظاهر شود که این اتفاق یک بار پیش می آید و شما قبل از اینکه برای همیشه روی صفحه ماند و کل صفحه را به همین صورت همانند یک جوهر پخش شود آن را باید تعمیر و تعویض کنید.

همچنان هنگامی که یک لکه سیاه و یا خطوط افقی یا عمودی مشکی یا آبی روی صفحه نمایش ال سی دی به وجود آمده باشد شما باید ال سی دی گوشی را به صورت کامل تعویض کنید و همچنین تعویض آن را باید به تعمیرکاران متخصص تعمیرات موبایل اصفهان بسپارید و از او بخواهید که تعویض ال سی دی گوشی موبایل شما را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button