تعمیر گوشی آب خورده در هنگام افتادن موبایل در آب

امروزه بعضی از افراد این باور غلط را دارند تعمیر شدن گوشی موبایل اب خورد یا خیس شده امکان پذیر نیست اما این باور اشتباه است زیرا که علم تجربه به ما ثابت کرده که امکان تعمیر درست کردن گوشی موبایل ها خورده وجود دارد ما بارها تجربه کردیم که گوشی موبایل آب خورده تعمیر شده و مانند روز اول قابل استفاده است در این مقاله از وبسایت موبو98 قصد داریم برخی از مواردی که در حین افتادن گوشی موبایل در آب باید رعایت کنیم می‌پردازیم توجه داشته باشید که موبایل هم مانند دیگر لوازم الکترونیکی دارای قطعات حساسی نسبت به آب دارد زیر آب رسانای الکترونیکی است همچنین تماس آب با برد گوشی می تواند آسیب ها و خسارت های شدیدی به گوشی وارد میکند.

در مواقع افتادن گوشی موبایل در آب چه کاری باید انجام داد؟

یکی از بدترین اتفاقاتی که برای گوشی موبایل می تواند رخ دهد افتادن گوشی در آب است که بسیاری از افراد آن را تجربه کردند اما از آن مهمتر این است که در هنگام افتادن گوشی در آب چه کارهایی باید انجام دهیم تا این ضرر کمتر شود در حال حاضر این اتفاق برای گوشی شما پیش آمده و گوشی در آب افتاده است باید بلافاصله دستورالعمل هایی که در زیر گفته را دنبال کنید و انجام دهید تا حد امکان بتوانیم از آسیب‌ها و ضرر های وارد شده به گوشی هم از نظر مالی و هم از نظر کارایی را پیشگیری کنیم.

همچنین در ادامه توضیحات دستورالعمل برای دو مدل گوشی ضد آب یا گوشی های مقاوم در برابر آب و غیر مقاوم در برابر اب می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: حل مشکل خاموشی poco m3

گوشی های غیر مقاوم در برابر آب خوردگی

مطالب زیادی در مقالات در سطح وب وجود دارد با این موضوع که پس از مطالعه این مقاله گوشی خود را به صورت صد در صدی نجات می دهید اما به این صورت نیز که نجات تلفن همراه شما در این شرایط یک چیز کاملاً حتمی و ۱۰۰ درصد می باشد زیرا احتمال نجات و درست شدن گوشی شما پس از افتادن در آب به نسبت نوع ساخت و نوع مدل و نوع برند در هر گوشی متفاوت است علاوه بر آن این روزها اکثر موبایل ها دارای قطعات قابل جابجایی مانند باتری نیستند و به نوعی گوشی های پلمپ می باشند و امکان خشک شدن آنها به نسبت موبایل هایی که در گذشته بوده است سخت تر میباشد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی شیائومی اصفهان

1.سریعاً گوشی موبایل خود را خاموش کنید

به علت رسانایی زیاد آب اگر گوشی موبایل روشن در آب بیوفتد جریان الکترونیکی سریعاً در مدارات برد و گوشی فعال و منتقل می‌شوند و احتمال سوختن قطعات بیشتر می شود زیرا اتصالی در برد انجام میشود البته ممکن است که تلفن شما قبل از ایجاد آسیب جدی و خرابی بیشتر قبل از این که اسیب دیده باشد خاموش شده است، اما به هر حال شما بعد از درآوردن گوشی از آب فوراً گوشی را خاموش کنید.

بیشتر بخوانید: قفل شدن گوشی شیائومی

افتادن گوشی در آب و راههای تعمیر گوشی آب خورده
تعمیر گوشی آب خورده

2.اگر گوشی موبایل شما در آب نمک و یا سایر مایعات به غیر از آب یا مخلوط با آب افتاده است تلفن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

به علت ویژگی خورندگی آب نمک و سایر مایعات مخلوط به دلیل اینکه محلول های مختلف با آب قاطی شده اند ابتدا باید با یک پارچه مرطوب آن را از روی گوشی پاک کرد زیرا جلوگیری میشود از نفوذ آن به داخل گوشی و جلوگیری از آسیب رساندن به قطعات داخل گوشی در صورتی که با چنین وضعیتی مواجه شده اید سریعتر با یک دستمال مرطوب گوشی خود را پاک کنیم و بلافاصله با پارچه دیگر خشک کنید و نگذارید رطوبت و آبی روی گوشی بماند.

بیشتر بخوانید: تعویض ال سی دی گوشی شیائومی

3.در صورت امکان قطعات جدا شونده را از گوشی خارج کنید.

اگر دسترسی دارید و می‌توانید باتری گوشی را خارج کنید سیم کارت کار تستی یا همان مموری کارت را نیز از گوشی خارج کنیم. (البته خارج کردن باتری فقط در مدل های گوشی ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ قابل اجرا میباشد، در حالیکه قطعات جدا شونده را خارج می کنید خیلی مراقب باشید که گوشی را تکان ندهید یا به گوشی ضربه نزنید زیرا این امکان وجود دارد که مایعات داخل گوشی را جابجا کنید و به قطعاتی که آب نفوذ نکرده رطوبت ببیند.

بیشتر بخوانید: تعویض ال سی دی گوشی اصفهان

4.گوشی آبخورده را روبروی باد پنکه قرار ندهید زیرا این کارا آب وارد شده در گوشی را پخش می کند.

به هیچ عنوان تلفن همراه آب خورده را ضربه یا تکان ندهید.
به هیج عنوان گوشی خود را به شارژ نزنید حتی اگر شارژر وایرلس یا همان بیسیم استفاده می کنید‌.

5.به هیچ عنوان گوشی را بر روی جای رطوبت دیده و یا خیس نگذارید.

سعی کنید که گوشی خود را بر روی یک حوله خشک قرار دهید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل اصفهان

افکار غلط در مورد گذاشتن گوشی آب خورده در برنج

احتمالاً شما هم شنیده اید که بهترین روش برای خشک کردن گوشی آب خورده گذاشتن آن در برنج خام و یا نپخته است اما باید بدانید که این یک تئوری غلط و اشتباه است زیرا که برنج به هیچ عنوان نمی تواند که آبها و رطوبت دیده موجود در داخل گوشی را جذب کند و فقط آب هایی که در جاهای سطحی می باشد را جذب می کند و آب در خود گوشی خواهد ماند.

همچنین ما به این باوریم که این روش کاملاً اشتباه می باشد برای کشیدن یا خشک کردن گوشی آب خورده و دیگر جواب نخواهد داد زیرا گوشی های امروزی به صورت پلمپ میباشند و شیار ها و در خیلی موارد باتری آنها قابل باز کردن توسط افراد وجود ندارد و حتماً باید در مراکز تعمیراتی باز شود در نتیجه برنج فقط می تواند آب های سطحی روی گوشی را خشک کنند و آب های روی برد گوشی را نمی تواند بیرون بکشد و این می تواند هم در این لحظه و هم در آینده نه چندان دور گوشی شما را خاموش کند و به برد گوشی شما آسیب رساند.

بیشتر بخوانید: تعویض گلس ال سی دی اصفهان

افتادن گوشی در آب و راههای تعمیر گوشی آب خورده

6.آخرین ترین مورد و مهمترین مورد این است که بعد از پنج مراحلی که گفته شد شما باید سریعاً گوشی موبایل خود را به یک مرکز تعمیرات موبایل برسانید.

بهترین روش بعد از موارد گفته شده می باشد و تعمیرکار درب گوشی شما را باز کرده و با دستگاه التراسونیک و همچنین با روش تخصصی گوشی شما را تعمیر و آب های درون گوشی را خشک خواهد کرد همچنین توجه داشته باشید که هر چه سریعتر گوشی آب خورده را به دست تعمیرکار برسانید از ضررهای احتمالی کاسته می شود، زیرا قطعات خراب شده کمتر خواهند شد و این به نفع شما میباشد، همچنین مرکز تعمیرات موبایل ما موارد زیاد گوشی آب خورده را در روز پذیرش می کند و تجربه و مهارت کافی را در این زمینه برای تعمیر دارد پس می‌توانید به مرکز ما اعتماد کنید و گوشی خود را برای تعمیر به ما بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button